ЗАМОВИТИ ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК
 

lawyerLeftImg

1) Для початку потрібно звернути увагу на саме вимога, оформлений запит відповідно до чинного законодавства України, а саме: правильність написання реквізитів Вашої компанії, надрукований запит на номерному бланку і є підпис і печатка організації, якщо немає, тоді викладену інформацію беремо до уваги і готуємо відписку про те, що нами отримано запит але він підготовлений з порушеннями і описуємо ті помилки, які ми виявили і відправляємо назад, не факт що від нас відстануть, але ми виграємо час. (Ст. 42 п. 42.1. Податкового кодексу України «Податкові повідомлення - рішення, податкові вимоги або інші документи, адресовані контролюючим органом платнику податків, повинні бути складені у письмовій формі, відповідним чином підписані та у випадках, передбачених законодавством, завірені печаткою такого контролюючого органу »)

2) Звертаємо також увагу на спосіб відправлення запиту: факс, поштове відправлення, кур'єрська доставка, якщо у податковій міліції буде інформація про вручення Вам запиту це наступне питання, якщо ж ні, інформацію взяли до відома, відповіді я б особисто не готувала, чи можуть бути претензії коли немає підтвердження про отримання нами запиту. (Ст.42 Податкового кодексу України п. 42.2. «Документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків або його законному чи уповноваженому представникові»).

3) І так, Ви отримали запит податкової міліції оформлений відповідно до вимог чинного законодавства України, де від Вас вимагають «в найкоротші терміни надати широкий перелік документів про господарську діяльність підприємства». Для початку потрібно перевірити має податкова міліція повноваження на подання запиту і отримання документів про господарську діяльність товариства, органи державної влади діють виключно в межах повноважень визначених законом, повноваження податкової міліції викладені в Розділ XVIII-2 Податкового кодексу України «Податкова міліція» і в ст . 3-5 Закону України «Про міліцію». У вищезазначених нормах відсутні повноваження податкової міліції за поданням запиту і отримання документів, це компетенція згідно ст.20 п.20.1.23. Податкового кодексу України відноситься до компетенції органів державної податкової служби. (Ст.20, п. 20.1.23. «У випадках виявлення порушення вимог податкового та іншого законодавства України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, надсилати платникам податків письмові запити про надання завірених належним чином копій документів»)

Крім того, слід звернути увагу на п. 61.3. ст. 61 Податкового кодексу України «Органи Служби безпеки України, внутрішніх справ, податкової міліції, прокуратури та їх службові (посадові) особи не можуть брати безпосередньої участі у проведенні перевірок, що здійснюються контролюючими органами, та проводити перевірки суб'єктів підприємницької діяльності з питань оподаткування.»

Висновок: На запит податкової міліції копії документів не надаємо, оскільки вони порушують закон і діють за межами своєї компетенції. Але ми люди розумні, тому інформацію взяли до відома і починаємо наводити всі документи компанії в порядок. За величезному бажанню можна написати на податкову міліцію скаргу до вищої інстанції.

Задати питання